Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 Čtyřhra

 

Forsom (Foursomes) - soutěž dvou dvojic proti sobě. Každá dvojice hraje jen jedním míčem a spoluhráči se střídají po každé ráně, dokud není míč dohrán do jamky. Na odpališti začíná dvojice, která zahrála lepší výsledek na minulé jamce. V rámci dvojice se i při odpalu na odpališti hráči střídají. Hra typu forsom bývá společensky velmi vděčná a zábavná.


Forból (Fourball) - Pod pojmem forsom je v Česku občas chápána také hra dvou dvojic, správně nazývaná fourball, kdy každý hráč standardně hraje svým míčem. Dvojice soupeří o body na každé jamce. Bod dostane dvojice, jejíž některý hráč zahrál menší počet ran než oba soupeři. Dále může bod dostat dvojice s menším součtem ran.


Forsom s výběrovým drajvem (Greensomes) - totéž co Forsom, až na první ránu na jamce. Všichni hráči z odpaliště odpálí svým míčem. Dvojice si poté zvolí, který z jejich dvou míčů je v lepší pozici a druhý míč zvedne. Dále se pokračuje stejně jako ve Forsomu. (Pozn. už při druhé ráně na jamce se hráči prostřídají)


Pozn. Ačkoliv jsou výše popsané hry určené dvěma dvojicím, můžete si systém hry přizpůsobit a umožnit např. hru jednoho zkušeného hráče proti výběrové ráně tří začátečníků atd. Fantazii se meze nekladou.© ČGF 2008, verze 2.83.6354.26715