Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ

 Jména prvních českých hráček pro Foxconn Czech Ladies Challenge

Jména prvních deseti českých amatérek a tří profesionálek, které se zúčastní červnové Foxconn Czech Ladies Challenge, byla dnes oznámena na setkání pořadatelů s novináři v Hergetově cihelně v Praze. Turnaj ze série LET Access Series, který se hraje od 22. do 24. června na Casa Sereně v Roztěži na Kutnohorsku, bude obrovskou příležitostí pro všechny české hráčky utkat se v konkurenci špičkových profesionálek. 


Do turnaje je přihlášeno trio českých profesionálek Lucie Hinnerová, Šideri Váňová a Eva Koželuhová. K nim přibude početná enkláva elitních amatérských hráček. Jsou mezi nimi "tváře turnaje" Františka Luňáčková, Kateřina Dolečková a Kristýna Frýdlová. Luboš Klikar, sportovní ředitel ČGF a současně ředitel turnaje na Casa Sereně, potvrdil účast Karolíny Vlčkové, Marie Luňáčkové, Sarah Hricíkové, Hany Ryškové, Adély Cejnarové, Gabriely Roberty Vítů a Jany Melichové. Další hrací karty ČGF zůstávají a jejich držitelky budou zveřejněny nejdéle do uzávěrky přihlášek, tj. do pátku 9. června. "Máme před sebou minimálně ještě jeden turnaj Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour, další vytipované amatérské hráčky máme čas sledovat. Náš cíl je, aby šanci dostaly hráčky, pro které start na Casa Sereně bude motivací do budoucna a příležitostí získat cenné herní zkušenosti," uvedl Luboš Klikar. V turnaji mohou kromě profesionálek startovat amatérské hráčky jen s hendikepem 2,0 a lepším.  

 

V turnaji se oproti předpokladům neobjeví Sára Kousková, která zářila na nedávném turnaji LETAS ve Švýcarsku, kde skončila dělená čtrnáctá a byla nejlepší amatérkou. Turnaj na Casa Sereně totiž termínově koliduje s její účastí na Annika Invitational. Právě tady by česká amatérka chtěla získat co nejvíc bodů do pořadí v juniorském Solheim Cupu, v němž jí zatím patří průběžné patnácté místo. Kvůli studijním povinnostem v USA nemůže na Casa Sereně startovat ani vynikající Kateřina Vlašínová

 

Řada českých hráček startujících v turnaji momentálně plní své studijní povinnosti v maturitním ročníku. Týká se to mimo jiné i Františky Luňáčkové a Kristýny Frýdlové, které se dnešní mediální prezentace zúčastnily. Hned v příštím týdnu ale opět zvýší tréninkové úsilí. „Na turnaj se moc těším. Za tuto příležitost jsem ČGF hrozně vděčná a ráda bych si zahrála všechna tři kola,“ řekla Kristýna Frýdlová. Je to velká motivace do dalších let, moc děkuji za šanci zahrát si tento turnaj,“ přidala se Františka Luňáčková.

 

Hřiště na Casa Sereně je už nyní ve špičkovém stavu, což potvrdil i kontrolní den v minulém týdnu za účasti ředitelky LET Access Series Diane Barnard. "Diane byla ze stavu příprav, kvality hřiště a zázemí nadšena, hrát by se podle ní mohlo začít už nyní," potvrdil Luboš Klikar. V turnaji bude startovat 126 hráček; na pořadatelské karty ČGF dostane šanci hrát 38 hráček. "Předpokládáme, že zhruba osmnáct karet se nám podaří v rámci výměnného programu LETAS směnit za karty pro naše hráčky na další turnaje této série," vysvětlil Luboš Klikar.


V turnaji s celkovou dotací 40 tisíc eur se budou předávat dvě trofeje, které byly dnes slavnostně odhaleny. Jejich autorem je sklář a špičkový golfista Jan Schovánek - modrá trofej čeká na vítězku turnaje, světlá verze připadne nejlepší amatérce... 

 

Týdenní program na Casa Sereně startuje turnajem PRO-AM v úterý 20. června v 10 hod., první ostré kolo se bude hrát ve čtvrtek 22. června od 8,00 hod. Turnaj bude přístupný veřejnosti zcela zdarma. Buďte u toho!

Františka Luňáčková a Kristýna Frýdlová jsou oficiálními "tvářemi" Foxconn Czech Ladies Challenge 2017. Držíme palce, aby dívky hrály všechna tři kola a umístily se co nejvýš!

Golfista, sklář a umělec života Jan Schovánek je autorem těchto nádherných trofejí. Modrá vpravo je pro absolutní vítězku Foxconn Czech Ladies Challenge, bílá vlevo je pro nejlepší amatérku v turnaji...

Text: Jonáš Mencl

Foto: Luboš Klikar

 
© ČGF 2008, verze 2.81.6341.22074