Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 CGAT na Panoramě: Vítězství pro Hanu Ryškovou a Jiřího Zusku

Vítězem 2. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour se stali v Panorama Golf Resortu v Kácově mezi ženami Hana Ryšková (celkem 219 ran), v mužích Jiří Zuska (217). Zatímco Zuska si udržoval velký náskok ze soboty, Ryšková prokázala zkušenost a nápor soupeřek odrazila na poslední devítce.


Ryšková vstupovala do posledního kola z třetího místa, ale brzy se na soupeřky finálovém flightu dotáhla. Vítězka oplývala chytrou hrou a jistotou, navíc výrazně méně chybovala než další golfistky. Dosud vedoucí Patricie Macková svoji první velkou šanci na nejvyšší domácí sérii sice nedotáhla, ale její výsledky z předchozích dnů naznačily možnosti, stejně jako v případě Terezy Koželuhové, kterou nešťastně o druhé místo připravilo triple-bogey na závěrečné jamce. Na druhé místo tak poskočila třemi konstantními výsledky Sára Kousková (224), třetí skončila Gabriela Roberta Vítů (225).

 

„Měla jsem poměrně přehled o skóre hráček před sebou a když soupeřky v našem flightu začaly ztrácet, tak jsem tušila, že pokud se vyvaruji chybám, měla bych vyhrát. Ale samozřejmě - pokud by další hráčky neztrácely, měla bych to mnohem těžší,“ popisovala svoji cestu za vítězstvím Ryšková.

 

Mezi muži se dramatický závěr nekonal. Dlouho druhý Vítek Novák (224) sice po dvanácté jamce stáhnul Zuskovo vedení až na tři rány, ale na tříparové třinácté jamce se dostal do autu a Zuska už pak vedení dotáhnul do vítězného konce - i přesto, že zahrál 78 ran, tedy o deset ran více než při sobotním rekordním kole. A Nováka přeskočil v celkovém pořadí Hynek Groh (223)

 

„Nemám zrovna rád, když mám po druhém tak velký náskok. Nějaké chyby jsem udělal, především mně nepadaly paty jako v sobotu. Když ale Vítek Novák trefil na třináctce aut, můj náskok zase narostl a zbytek jsem už došel poměrně v klidu,“ uvedl Jiří Zuska.

 

Stejně jako v dalších turnajích Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour se díky hlavnímu partnerovi série přispělo finančně za každé odehrané birdie, eagle, albatross a hole-ion-one na konto Nadace Dobrý Anděl. Největšími přispěvateli byli tentokrát Ryšková (11 birdie) a Zuska (11 birdie a jeden eagle).  

 

Nečekaný dar čekal během závěrečného ceremoniálu na Vítka NovákaNatálií Bartoníčkovou, kteří obdrželi za svá hole-in-one od resortu roční hrací kartu na zdejší 27-jamkové hřiště.

 

Oba vítězové oslavili turnajové vítězství skokem do jezírka před klubovnou a založili tak novou tradici zdejšího hřiště.

 

Konečné výsledky                   FOTOGALERIE

 

Zpravodajství z 2. kola

 

Zpravodajství z 1. kola

 

Zpravodajství před turnajem

 

hap

 

Vyhlášení turnaje Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour v Kácově

 

 

Nová tradice? Vítězný skok Hany Ryškové a Jiřího Zusky

Foto: Zdeněk Sluka

 

 

 
© ČGF 2008, verze 2.81.6341.22074