Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 Mariánské Lázně chystají další vylepšení legendy

Rekonstrukce greenu druhé jamky, nové drenáže na šestnáctce a šestce. Royal Golf Club Mariánské Lázně představil na startu 113. sezóny aktuální úpravy legendární osmnáctky, další budou následovat letos a v příštím roce. Mimo jiné dojde i na odstranění dvou bunkerů ve svahu před greenem sedmičky.


Mariánskolázeňský klub již tradičně zahajuje sezónu tiskovou konferencí, na které představí svoje plány do budoucna. „Jsme hrdí na naši více než stoletou golfovou tradici, kterou nevnímáme jen jako historii, ale především jako závazek k udržování a rozvíjení filozofie, ducha a atmosféry golfu,“ říká prezident klubu Jiří Pos, podle kterého dnes nelze spoléhat pouze na atraktivitu hřiště, ale je nutné neustále vylepšovat služby, které v resortu nabízejí.

 

Ke změnám na hřišti, které si vyžádaly (a ještě vyžádají) významné finanční náklady, proto přidávají v klubu velký důraz i na další provoz. Vyměnili provozovatele restaurace, sází na významnou spolupráci se čtyřmi hotely ve městě i nový způsob marketingu. A spolu s dalšími západočeskými hřišti chtějí ještě navýšit příliv zahraniční klientely pomocí západočeského Golf-passu.  

 

Legendární hřiště sice potřebuje modernizaci, ale v Mariánských Lázních nepůjdou cestou architektonických úprav. „Loni zde byli dva významní architekti, kteří nám potvrdili naši volbu vsadit na úpravy směrem spíše k odolnosti hřiště. Po novém greenu na dvojce budeme postupovat v budování dalších drenáží a odvodnění, které hřiště potřebuje,“ vysvětlil Pos. Výjimkou budou dva bunkery na sedmé jamce, které začnou mizet na konci letošní sezóny a sedmička tak dostane někdejší podobu.

 

Klub má v současné chvíli 567 členů, jeho chloubou je činnost sportovního týmu pod vedením manažera klubu Oldřicha Nechanického. Ženský tým se stal v roce 2016 vítězem extraligy, Gabriela Roberta Vítů je členkou národního týmu. V klubu působí 53 dětí do 18 let ve středisku mládeže a 34 dětí v přípravce do střediska mládeže, které se zúčastňují pravidelných tréninků pod vedením profesionálních trenérů, v plánu je šest prázdninových kempů.

 

hap

 

 

Ilustrační foto: Royal Golf Club Mariánské Lázně
© ČGF 2008, verze 2.81.6341.22074