Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 Na NGTM v Telči byly potřeba k vítězství výborné výsledky

Pouze nízké výsledky ve finálovém kole byly zárukou vítězství v jednotlivých kategoriích na prvním turnaji TeeTime Národní Golfové Tour Mládeže, který se uskutečnil v Telči. Premiérové vítězství v sezóně vezou Lucie Harcubová a Václav Tichý (15-16 let), Tereza Chlostová Lukášem Jandou (13-14 let), mezi nejmladšími (7-12) vyhráli Tobias Munk a Denisa Vodičková.


Jak moc jsou důležité stabilní výkony ve dvoudenním turnaji prokázali v nejstarší kategorii Tichý (146) celkem s Harcubovou (152). Oba sice měli po prvním dnu mírný náskok, ale v nedělním finále museli opět přinést nejlepší výsledky ve svých kategoriích (74 resp. 76), aby dokázali vyhrát. Za oběma se pořadí trochu promíchalo, na stříbrnou příčku poskočili Elisabeth Křenovská (157) a Kryštof Růčka (149), bronz brali Melánie Vendelbergerová (159) a Jakub Srb (153).

 

Střední věková kategorie přinesla dvě pořádná dramata: mezi dívkami v prostřední věkové kategorii ovládla finále nejlépe nejzkušenější Chlostová, která srovnala celkové skóre se Sofií Dimitrovou (obě 154) a pak ovládla hned na druhé jamce i rozehrávku, třetí Klára Hurtová ztrácela čtyři rány. Na play-off došlo také mezi chlapci, kam Lukáše Jandu (153) katapultoval jediný výkon dne na hranici paru (73) a vyhrál nakonec i rozehrávku na první jamce s Filipem Jakubčíkem. Třetí Matěj Bača byl zpět o pouhé dvě rány (155).

 

Mezi nejmladšími pokračoval ve vítězném tažení sezónou Tobias Munk (159), který přes dnešních 80 ran vyhrál s náskokem šesti úderů před Jakubem Jandou (165) a Davidem Matyášem Rumpíkem (166). Soutěž děvčat ovládla s velkým náskokem Denisa Vodičková (164) před Lucií Váchovou (171) a Sofií Hlinomazovou (176).

 

„Také dnes nám až na jednu velmi silnou přeháňku přálo počasí, výsledkům pomáhalo i výborně připravené hřiště a celý resort,“ shrnul dvoudenní boje ředitel soutěže Jan Šonka.

 

Konečné výsledky

 

Zpravodajství z 1. kola

Zpravodajství před turnajem

 

hap

 

 

Trojice nejlepších z kategorie do 12 let: Lucie Váchová, Denisa Vodičková a Sofie Hlinomazová

Foto: Jan Šonka

 

 

 

 

 
© ČGF 2008, verze 2.81.6341.22074