mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 Devět vítězů národní kvalifikace pro San Diego

V golfovém resortu na Kunětické Hoře se uskutečnil už devátý ročník národní kvalifikace IMG Academy Junior World Championship. V devíti věkových kategoriích se v závěrečném kole 1. května rozhodlo o vítězích, kteří se mohou v červenci zúčastnit světového finále v San Diegu ve Spojených státech amerických.

Kvalifikace na tři kola přilákala na východ Čech plné startovní pole 132 juniorských hráčů, obrovský zájem o kvalifikaci dokumentoval i vysoký počet náhradníků. V kategorii nejmladších dívek (7 – 12 let) zvítězila s celkovým skóre 235 ran (76, 75, 84) Denisa Vodičková. V chlapecké kategorii stejné věkové kategorie musela rozhodnout až rozehrávka,  v které uspěl Jakub Janda (87, 79, 83).

Tatiana Boháčová (82, 70, 81) a Adam Bruzl (74, 81, 79) byli nejlepšími hráči v kategorii 13 – 14 let. Velké drama bylo k vidění v kategorii patnáctiletých a šestnáctiletých - jak chlapci, tak dívky bojovali o vítězství až v play-off. Šťastnější byli nakonec Natálie Horáková (75, 78, 78) a Petr Hrubý (75, 73, 77). Také ve starších kategoriích se o titul hrálo až do samotného konce, do rozehrávky se však nakonec nešlo: sedmnáctiletým a osmnáctiletým dívkám vládla Blanka Marešová (83, 76, 84), chlapcům David Rozlivek (77, 77, 71). Společnou kategorii do 19 let suverénně vyhrála Hana Ryšková, s výsledky 77, 72, 75 zvítězila o devatenáct ran.

„Před turnajem jsme měli trochu strach z počasí, minulý týden tu ještě ležel sníh. Přesto bylo hřiště ve skvělé kondici a všechno proběhlo tak, jak mělo,“ uvedla ředitelka turnaje Kateřina Vidurová.

Vítězové jednotlivých kategorií se mohou v termínu od 10. do 14. července zúčastnit světového finále v San Diegu, které bude hostit i slavné hřiště Torrey Pines, kde se koná každoročně turnaj Farmers Insurance Open z PGA Tour. Juniorský šampionát vyhrála před lety slavná golfová jména – například Tiger Woods, Ernie Els a Phil Mickelson.

Hráči, kteří by se kvůli nabitému soutěžnímu kalendáři nemohli do San Diega podívat, nemusejí zoufat. V prosinci je na programu sesterský turnaj IMG Academy Junior World Championships - Florida Challenge, kterého se mladí Češi rovněž mohou zúčastnit.