Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 Český golf po úvodu sezóny: Velmi pozitivní signály

Čas letí neúprosně, duben se chýlí ke svému konci a čeští golfisté i golfistky vlétli do nové sezóny jako uragán. Týden co týden si připisují starty v nejrůznějších koutech světa a sbírají první úspěchy. Tím nejvýraznějším je zcela jistě první vítězství Kláry Spilkové na Ladies European Tour. Ale i ostatní o sobě dávají vědět. 


V ohlédnutí za úvodem sezóny dáme nejprve přednost ženám – amatérkám i profesionálkám. České olympioničce Kláře Spilkové se start povedl mimořádně. Po čtvrtém místě na LET Access Series ve Francii vyhrála jako první Češka turnaj Ladies European Tour v Maroku. O týden později brala velmi dobré 34. místo ve Španělsku a stále je v čele finančního žebříčku celé série. Už teď má jistotu karty na další dvě sezóny a v kapse účast na třech letošních majorech. O patro níže, na LETAS, se blýskla minulý týden děleným třináctým místem v Portugalsku Lucie Hinnerová. Té patří aktuálně dělené 28. místo v Order of Merit LETAS, prvních pět hráček konečného pořadí bude na konci sezóny slavit členství na LET, hráčky od šestého do dvacátého místa mají jistotu závěrečně fáze kvalifikační školy.

 

Český ženský golf ale sklízí úspěchy i za oceánem. Před třemi dny se radovala z vítězství Adéla Cejnarová na univerzitním turnaji Patriot League Championship. Stabilně dobré výsledky má ve Spojených státech i Karolína Vlčková, která naposledy se svým týmem vyhrála SEC Women's Golf Championship, a je dalším příslibem českého ženského golfu po Spilkové. Často přicházejí informace o výborných výsledcích také v případě Kateřiny Vlašínové, zkušenosti sbírají na univerzitních ligách i další Češky. Jak si vedou čeští hráči a hráčky můžete ostatně sledovat v pravidelném zpravodajství Facebooku České golfové federace.

 

Také muži už se připomněli skvělými výsledky. Michal Pospíšil vyhrál se skóre -9 Bearcats Classic, čímž v úvodu roku potvrdil parádní formu. Stejně jako Vlčková se chce i Pospíšil letos profesionalizovat. Reprezentační výběry mužů a žen se zase představily ve španělském Sotogrande, kde se v individuálním hodnocení vytáhl třetím místem Nicolas Schellong, tým obsadil v těžké konkurenci velmi dobrou sedmou pozici.

 

Ve skvělých výkonech z loňska pokračuje na Pro Golf Tour profesionál Stanislav Matuš. Loni mu těsně utekla karta na Challenge Tour, letos o ni bude bojovat znovu. A vykročil parádně, vždyť už má na svém kontě druhé a páté místo. A i na dalších turnajích se neztrácí. Také Filip Mrůzek se na Pro Golf Tour už vytáhl, z Egypta přivezl třetí místo. Horší to bylo na Challenge Tour v Turecku, kde se představila hned čtveřice Čechů. A přestože žádný neprošel cutem, za své výkony se stydět nemusejí. Jan Cafourek po prvním kole dělil druhé místo, jenže ve druhém selhal. Mrůzek neprošel cutem se skóre -4 o jedinou ránu.

 

A konečně je tu taky domácí scéna. Prvním turnajem byla zahájena Czech Golf Amateur Tour, soutěž pro nejlepší amatéry v zemi. Ve Mstěticích do výsledků hodně promluvil silný vítr, a když se přidal ještě déšť a sníh, hráči bojovali takřka o přežití. I proto se zdál konečný výsledek v paru vítěze Vítka Nováka  jako fantastický počin. Mezi ženami se jedinou hráčkou, která nezahrála ani v jednom kole výsledek začínající osmičkou, stala Františka Luňáčková, vítězka turnaje.

 

Spousta domácích i zahraničních turnajů zůstává před námi, tím nejbližším je juniorský turnaj IMG Academy Junior World Championship, který se uskuteční na Kunětické Hoře. Czech Golf Amateur Tour čeká v polovině května druhý díl v Kácově a konec měsíce vyplní turnaj D+D Real Czech Challenge rovněž na Kunětické Hoře. Jako obvykle bude sezóna nabírat vysoké obrátky o letních prázdninách, kdy se dočkáme několika prestižních turnajů.  

 

jom
© ČGF 2008, verze 2.81.6341.22074