Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 Dárek pro Spilkovou: Karta na třetí major turnaj

Loni dostala Klára Spilková díky KPMG příležitost zahrát si major turnaj ve Spojených státech, letos se dostane na tři špičkové turnaje nejvyšší světové úrovně. V minulém roce jí start zajistila právě její partnerská společnost, letos si Spilková vybojovala prvním vítězstvím na Ladies European Tour v Maroku účast sama na Women's British Open a Evian Championship. A třetí kartu obdržela dnes darem od KMPG - opět vyrazí na Women's PGA Championship.


Zástupci partnerské společnosti to oznámili Spilkové v úterý na tiskové konferenci v Hergetově Cihelně v Praze, kde se české hráčce gratulovalo k největšímu úspěchu v životě, kterého dosáhla před devíti dny v Maroku. Na Womenś PGA Championship bude startovat Klára koncem června (29. června – 2. července), letošní ročník se uskuteční v Illinois na hřišti Olympia Fields Country Club. V loňském roce neprošla cutem. Až poté jí čekají zbývající dva major turnaje - Women's British Open (3. – 6. srpna) a Evian Championship (14. – 17. září).

 

Odpočatá a usměvavá Spilková se vrátila do vlasti v neděli, ale ještě se stále vzpamatovávala z premiérového titulu v Maroku. Ani devět dní po senzačním finálovém kole jí nedochází, čeho vlastně dosáhla. „Ještě si to pořád neuvědomuji, ale možná mi to dojde dnes,“ řekla na setkání, kde ji kromě novinářů a sponzorů přivítala i Slovenka Zuzana Kamasová, bývalá vítězka Ladies European Tour v Maroku.

 

Dvaadvacetiletá Spilková je první Češkou, které se podařilo vyhrát na Ladies European Tour. Zvykat si musela také na novou roli mezi hráčkami. „Ve Španělsku už mi hráčky otevíraly dveře, nosily jídlo a nazývaly mě šampiónkou,“ prozradila se smíchem, ale ubezpečila, že jí sláva nezmění. „Já jsem pořád ta stejná Klára,“ vzkázala všem.

 

V nejbližších dnech si bude plánovat kalendář na zbytek sezóny. Ten možná vyplní i některé turnaje z LET Accesss Series, v červnu ji čeká také exhibice s Colinem Montgomeriem v Berouně. Spilkovou i nadále podporuje Česká golfová federace, která jí pokryje část cestovních nákladů na její cestě na letošní majory. 

 

jom

 

 

Klára Spilková přebírá divokou kartu pro start na Women's PGA Championship od zástupce KPMG Petra Bučíka

 

Mezi gratulanty se zařadila za ČGF Maria Stilerová, na snímku s Klárou Spilkovou a její asistentkou Monikou Dvořákovou 

Foto: Zdeněk Sluka

 
© ČGF 2008, verze 2.81.6341.22074