Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 Česká golfová federace: nové vize i další sportovní cíle

Pokračovat v nastoupené cestě sportovních úspěchů na mezinárodní scéně, vylepšit komunikaci a nadále lákat na česká hřiště více hráčů. Takové jsou hlavní priority České golfové federace (ČGF) na startu nové sezóny, kterou odstartovala svým prvním vítězstvím na profesionálním okruhu česká olympionička Klára Spilková.


Svoji sezónu Spilková odstartovala před týdnem triumfem v Maroku, ale domácí hřiště už také po vytrvalé zimě ožila. Před týdnem týmovým soubojem dámských výběrů Sever - Jih, během uplynulého víkendu prvním dílem nejvyšší amatérské série 1. Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour, a také významným mládežnickým turnajem European Olympic Hopes Trophy v brněnském Golfovém resortu Kaskáda.

 

Na Kaskádě v neděli večer po skončení turnaje ČGF představila své plány pro letošní rok. Ten bude mít stejně jako v minulých letech několik vrcholů včetně účasti nejlepších amatérů na evropských šampionátech jednotlivců i týmů, ale také již tradiční zastavení nejvyšších profesionálních soutěží (European Tour, Ladies European Tour a Challenge Tour) v režii privátních společností.

 

Letos se díky ČGF podařilo získat zpět i jeden turnaj ženské LET Access Series, který se uskuteční v závěru června na privátním hřišti Casa Serena. Aleš Libecajt, předseda sportovní technické komise (STK) ČGF, zdůraznil význam všech mezinárodních soutěží pro české hráče. "Ať jde o turnaje federační, nebo o akce s privátními promotéry, ve všech případech jde o důležitý krok pro české profesionály i amatéry. Mohou hrát nejen doma se silnými protivníky, ale dostanou možnost i k zahraničním startům," připomněl sportovní šéf českého golfu. 

 

Český golf vedle toho hodlá vylepšovat obraz stále atraktivnějšího sportu, který svými výsledky včetně Spilkové přitahuje stále větší množství mladých hráčů. Přivést na česká hřiště v budoucích letech více golfistů zůstává společným cílem federace i více než stovky resortů po celé republice. "Musíme definitivně golf vymazat z mysli lidí coby složitý, nepřístupný sport. Máme radost, že na hřištích máme stále více dětí, stále více sportovců, kteří pochopili, v čem je kouzlo golfu. Chceme odstraňovat mýty o golfu a neříkat jen, že je golf dobrý, ale vysvětlovat proč je dobrý,“ shrnul viceprezident federace Juraj Werner, podle kterého však čeká na poli popularizace golfu federaci ještě hodně práce. „Někdo začíná na bodu nula, my ale startujeme na -15 stupních. V budoucnu bychom se chtěli dostat do plusových čísel, potřebujeme vysílat především pozitivní zprávy o našem sportu a dobře víme, že možností máme dostatek," tvrdí Werner.

 

Federace hodlá prohloubit spolupráci s českými golfovými kluby, chce rozjíždět nové projekty a pokračovat v těch prověřených. Velmi úspěšným se v tomto směru ukázal především projekt Se školou na golf, který vstoupil již do své druhé fáze. Přáním budoucích kroků je, aby co nejvíce zapojených dětí u golfu zůstalo natrvalo.Zároveň se obnoví projekt Hraj golf, změň život a novinkou bude zapojení se do celosvětové akce Womens Golf Day, do níž by se měly zapojit golfové kluby po celém světě a 6. června ukázat ženám krásy golfu. Do projektu už se zapojují i české kluby, vůbec prvním byl Golf Park Slapy svatý Jan. Cílem akce, kterou podporuje i nejlepší profesionální ženská liga Ladies European Tour, je nechat ženy zdarma ochutnat pro ně nový sport i ukázat, že je také sportem rodinným a golfová hřiště jsou ideální místem k relaxaci.

 

hap, jom

 

Prezident ČGF Zdeněk Kodejš si vzal na tiskové konferenci úvodní slovo.

 

 

Na tiskové konferenci hovořili za ČGF Zdeněk Kodejš, Juraj Werner a Aleš Libecajt.  

 

Foto: Jiří Hůrek

 

 
© ČGF 2008, verze 2.81.6341.22074