Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 Nejvyšší amatérská série zvedá oponu, do Mstětic míří vyprodané startovní pole 150 hráčů

Ze zimního spánku se v pátek probudí také nejvyšší domácí série Raiffeisenbank Czech Golf Amateur Tour. Na hřiště Golf Clubu Mstětice se dnes sjížděli hráči k tréninkovém kolu, první soutěžní odpaly by se měly rozeznít v chladném pátečním ránu už v 7:30.


CGAT je tradičně našlapaná jak výkonnostně (na startu bude pětadvacet hráčů a hráček s plusovým hendikepem) tak co do počtu účastníků. Přijato mohlo být pouze 150 nejlepších, přitom o start na středočeském hřišti bylo k termínu úterní uzávěrky o čtyřicet zájemců více.

 

Okruh favoritů po zimní pauze je vždy ošidné hledat, ale přinejmenším na základě prvních letošních výkonů během zahraničních startů budou mezi muži mít vysoké ambice Nicolas Schellong, Matyáš Zapletal či Jiří Zuska, ovšem podle aktuálního postavení na českém žebříčku by měl aspirovat na nejvyšší příčku také Vítek Novák. Výše postavení Šimon Zach a Michal Pospíšil ještě plní univerzitní povinnosti za oceánem.

 

Také ženská jednička Karolína Vlčková nebude ještě přítomna, o to více se budou chtít ukázat další reprezentantky: Kristýna Frýdlová, Gabriela Roberta Vítů a samozřejmě i aktuální dvojka Hana Ryšková.

 

Tříkolový turnaj má po druhém kole cut, do nedělního programu projde pouze 42 hráčů a 21 hráček včetně „ties.“

 

Stejně jako další současné turnaje musí česká amatérská špička počítat s chladnými soutěžními dny - na páteční ráno jsou hlášeny dokonce mírné mrazíky. 

 

Startovní listina 1. kola ZDE 

 

hap

 

 

Úvodní turnaj loňské sezóny vyhráli Hana Ryšková a Jiří Zuska. Oba budou na startu také ve Mstěticích

Foto: Zdeněk Sluka
© ČGF 2008, verze 2.81.6341.22074