Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 Spilková po Maroku: Když vyhraju příště, dostanu prý marocké občanství

Před šesti lety sledovala slovenskou kolegyni Zuzanu Kamasovou, jak v Maroku slaví svůj jediný titul na Ladies European Tour. Klára Spilková si tehdy v 16 letech připsala svůj první start na nejvyšším evropském okruhu a při své premiéře skončila sedmá. Píše se rok 2017 a nejlepší česká profesionálka je vítězkou turnaje LET. A nikoho asi nepřekvapí, že vyhrála právě v Maroku.


Zdá se, že Maroko je vaší golfovou zaslíbenou zemí. Kromě nedělního titulu jste tu ještě čtyřikrát skončila do 25. místa.

Mám to tam hrozně ráda. Pro spoustu holek včetně mě je to první turnaj sezóny, který napoví, jak na tom kdo bude v dalším průběhu roku. Hřiště bylo perfektně připravené, zavřeli ho už tři měsíce před turnajem, což před ženskými turnaji nebývá tak obvyklé. A jsou tu skvělí lidé. Dokonce si ze mě dělali legraci, že jestli vyhraju i v příštím roce, dostanu marocké občanství.

 

Zuzana Kamasová nebyla jen vaší soupeřkou. Staly se z vás kamarádky, dokonce vám i nosila bag. Už jste s ní po vítězství v Maroku mluvila?

Byla jednou z prvních, které jsem volala. Byla šťastná a říkala mi, co bude teď následovat. Prý to bude mazec, a taky že byl. Slíbila, že za mnou přijede do Prahy. Moc si toho vážím a je to od ní velké gesto.

 

Na váš bezchybný výkon ve finálovém kole byla radost pohledět. Byl to váš životní výkon?

Asi ano. I když ve Francii, kde jsem hrála -7, to taky nebylo špatné. Celý týden jsem byla v takové pohodě. Pomáhaly mi i hráčky ve flightu, které si se mnou povídaly, abych nemyslela na to, že hraju o titul. Potom se samozřejmě lépe hraje.

 

Ke konci kola přišel přeci jen jeden drobnější zádrhel. To když vás na sedmnáctce vyrušil někdo z fotografů.

Nemyslím si, že to byl někdo z fotografů. Nějaký divák zašustil, když jsem šla do míče. Dala jsem krtka, ale neměla jsem v sobě žádné emoce. Dala jsem hůl do bagu a šla dál. A když jsem na té jamce dala skoro chip do jamky, věděla jsem, že to dobře dopadne a tenhle den mi nikdo nevezme.

 

Díky vítězství jste posunula do čela Order of Merit LET, nově jste 187. hráčkou světa, máte jistotu členské karty do roku 2019 i jistotu startů na evropských majorech Womens British Open a Evian Championship. To je slušná náplast po loňském boji o kartu do posledního turnaje, ne?

Abych řekla pravdu, po dohrání jsem vůbec netušila, co pro mě tohle vítězství bude znamenat. V ten finálový den jsem se soustředila jen na to, abych vyhrála soutěž sama nad sebou. A věděla jsem, že když budu přemýšlet co by kdyby, tak ten turnaj nikdy nevyhraju. Ale zpětně je to samozřejmě velká úleva. Jistota karty je pro mě nejdůležitější, ale skvělé je i to, že budu hrát majory.

 

 Vedle vás vyhrál v Maroku ještě smolař na zranění Edoardo Molinari v rámci mužské European Tour. Stihli jste si kromě gratulací trochu promluvit?

Jen pogratulovat. Ono ani nebylo kdy si promluvit, protože jen co dohráli play-off, tak z greenu šli rovnou na vyhlašování. Až teprve potom následovaly rozhovory. Bylo vidět, že už toho má plné kecky. Já jsem měla aspoň dvě hodiny na vydýchání.

 

Netradiční jsou i trofeje na obou marockých turnajích. Molinari dostal dýku.  A vy?

Dostala jsem takovou holčičí sadu. V ní je minikabelka, malý boxík na náušnice, zrcátko, obaly na rtěnku a na voňavku.

 

Jak těžké nebo lehké pro vás bude přepnout opět do turnajového módu? Už ve čtvrtek hrajete další turnaj ve Španělsku.

V úterý jsem odeslala poslední zprávy a fotky. Teď už budu mít mobil vypnutý. Jen v neděli mi během dvou minut přišlo asi padesát zpráv. Přišly mi i selfie fotky a videa, na kterých lidé brečí. Všichni to obrečeli, jenom já ne. Ale je krásné, že mě takhle na dálku podporovali.

 

Kdo vám gratuloval jako první?

Asi všichni. Velkou radost mi udělala zpráva od táty, který normálně turnaje nesleduje. Byla jsem ráda, že se mi ozval dřív, než jsem mu stihla napsat já. 

 

Jonáš Mencl

 

Klára Spilková, vítězka Lalla Meryem Cup 2017, s vítězem Trophee Hassan II Edoardem Molinari

Foto: LET/ Tristan Jones
© ČGF 2008, verze 2.81.6341.22074