Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 Píše se historie: Spilková vyhrála první turnaj na LET

Obrovská senzace je na světě. Česká profesionálka Klára Spilková vyhrála v Maroku turnaj Lalla Meryem Cup a na Ladies European Tour získala svůj první profesionální titul v kariéře. Došla k němu úžasným výkonem ve finálovém kole, které zvládla za 66 ran (-6). 


Přesně před jedenácti dny mluvila na tiskové konferenci v sídle KPMG na pražském Karlíně hodně sebevědomě a velké sebevědomí si s sebou přivezla i do Maroka, kde odstartovala už svou sedmou sezónu na nejlepším ženském okruhu v Evropě. Už čtvrté místo ve Francii na turnaji nižší série LET Access z konce března napovědělo, že Spilková je v pohodě. Stejně tomu bylo i v Maroku.

 

Po prvním kole dělila druhou příčku, když hřiště Royal Golf Dar Es Salam pokořila 69 údery (-3). V tom druhém jí nevyšla druhá devítka, kvůli které zapsala 74 ran (+2). Přesto děkovala své skvělé krátké hře, která ji držela ve hře o titul. V sobotu už dokonce atakovala první pozici, ale double bogey na závěrečné jamce ji odsunulo na šesté místo. To nejlepší si ale dvaadvacetiletá Češka nechala na závěr turnaje.

 

Od úvodu kola trpělivě čekala na první birdie, které přišlo na páté jamce. Záhy zahrála birdie na šestce a dál předváděla bezchybný golf. Chybám se vyhýbala i na druhé devítce, kde už šlo do tuhého. Co víc, Spilková útočila prakticky na každé jamce do birdie. Rozhodit se nenechala ani nepříjemným cvakáním fotoaparátů těsně po jejím úderu na sedmnácté jamce. Tam ji scházely milimetry do birdie po výtečném chipu. A ani na osmnáctce nebyla bez šance na vylepšení skóre, jenže birdie putt v jamce neskončil. Puttem do paru ukončila kolo za 66 ran a přemohla ostřílenou Norku Suzann Pettersen, které k vítězství nestačilo kolo za 71 ran. 

 

Vítězství vyneslo Kláře Spilkové 67 500 euro, čímž překonala více než dvojnásobně výdělek za celou loňskou sezónu. Kromě toho jí vyhraný titul posadil do průběžného čela Order of Merit před Angličanku Melissu Reid,  výrazně poskočí Spilková také světovým žebříčkem, kde jí prozatím patřila až 333. příčka. 

 

"Nemůžu tomu uvěřit. Je to skvělé. Ale teď neprožívám žádné emoce, jsem uvolněná, jako jsem byla celý týden " říkala Spilková jen pár vteřin po svém triumfu.  

 

Konečné výsledky ZDE. 

 

VIDEA z finálového kola Kláry Spilkové naleznete ZDE. 

 

jom

 

Klára Spilková se raduje ze svého životního triumfu v Maroku.

 

Foto: Tristan Jones - Ladies European Tour
© ČGF 2008, verze 2.81.6341.22074