Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 Spilková zahájila sezónu čtvrtým místem ve Francii

Úspěšný vstup do nové sezóny má za sebou Klára Spilková. Česká profesionálka skončila na děleném čtvrtém místě na prvním turnaji LET Access, nižší ženské sérii, ve Francii. V Terre Blanche navíc vylepšila o pět míst loňské deváté místo.


Že Spilková přicestovala do země galského kohouta v dobré formě, naznačil už středeční PRO-AM, ve kterém Češka zahrála své páté hole-in-one v životě. V soutěžních kolech se jí rovněž vedlo velmi dobře. První kolo pokořila jedním úderem pod par (71), ve druhém zahrála ještě o ránu lépe (70) a na finálové kolo v neděli si nechala výsledek v paru (72). Tři vyrovnaná kola ji přinesla dělenou čtvrtou pozici s dalšími třemi hráčkami. Na vítěznou Valentine Derrey však ztratila devět úderů. Francouzka vyhrála suverénním způsobem o osm ran.

 

Na turnaji se kromě Spilkové představila ještě Eva Koželuhová, která v úvodním kole zahrála slibných 74 ran. Ve druhém se však hledala a den zakončila 87 ranami, cutem proto neprošla.

 

Konečné výsledky

 

Turnaj ve Francii byl pro Kláru Spilkovou přípravou na sedmou sezonu na Ladies European Tour. Tu by měla zahájit 13. dubna akcí Lalla Meryem Cup v Maroku. A rozhodně bude mít co napravovat, neboť loni totiž po výsledcích 76 a 75 neprošla cutem. Teď doufá v lepší start do sezony, minulá se jí příliš nepovedla. V letošní ji už nepovede její dlouholetý trenér Pavel Nič, se kterým ukončila spolupráci.

 

Svůj program Spilkova vyplní 28. dubna také charitativním turnajem v Golf Resortu Olomouc. Výtěžek z akce poputuje na podporu konkrétních dětí s pohybovým, mentálním nebo kombinovaným postižením. 

 

jom

 

 

 

 FOTO: Zdeněk Sluka

 
© ČGF 2008, verze 2.79.6277.30427