Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 Schellong veze ze Sotogrande skvělé třetí místo

Výborný výsledek veze z první letošní reprezentační akce Nicolas Schellong, který na European Nations Championship ve španělském Sotogrande obsadil konečné třetí místo v individuálním pořadí. Potěšilo i sedmé místo v mužské týmové soutěži v tvrdé konkurenci dalších patnácti celků.


Mužský tým vstupoval do posledního kola s přáním udržet alespoň osmé místo, ale česká započítávaná trojice zabojovala: Matyáš Zapletal i Jiří Zuska zapisovali +5 (77), stále ještě sedmnáctiletý Nicolas Schellong předvedl další výborný výkon (72), což výrazně pomohlo jak týmu, tak především jemu samotnému v individuální soutěži. Dlouho a nakonec úspěšně se přetahoval o bronz, ke druhému místu však už měl daleko, neboť dvojice nejlepších utekla „zbytku Evropy“ o výrazný rozdíl. Vítězný Jack Davidson (Wales) vyhrál během tří týdnů druhý významný turnaj, v polovině března se stal mezinárodním mistrem Španělska.

 

„Nicolas nás velmi příjemně překvapil. Netušili jsme, zda dokáže i třetí den po sobě udržet herní standard tak vysoko. Ale hrál soustředěně, dokázal napravit případné chyby a třetí místo je pro něj velkým, ovšem naprosto zaslouženým úspěchem. Vždyť výsledných šest ran nad par ztratil hned v prvním kole,“ zhodnotil reprezentační manažer Petr Šavrda mužskou soutěž a pochválil i zbytek týmu za sedmé místo.

 

Trápení českých dívek pokračovalo i v závěrečný den, i když nepotkalo pouze naší trojici. „Pohled na výsledky je zřejmý: děvčata složitě skórovala. Celkové vítězce (Chloé Salortová, Francie) dnes stačilo na udržení prvního místa 77 ran,“ okomentoval Šavrda ženský turnaj, v němž žádná z hráčka nedokázala ani jednou zahrát pod par.

 

Nejlepší Češka v konečném pořadí Františka Luňáčková dnes zahrála 83 ran, nejúspěšnější ve 4. kole tak byla Sára Kousková (76), započítávalo se i 78 ran nejmladší Sarah Hricíkové. „Pro mladé hráčky bylo zdejší hřiště hodně náročnou zkouškou, s kterou tak často nesetkávají,“ dodal český týmový kapitán.

 

Konečné výsledky

 

Zpravodajství z 1. kola

 

Zpravodajství z 2. kola

 

Zpravodajství z 3. kola 

 

hap

 

 

Nicolas Schellong se v Sotogrande zlepšoval každým kolem a nakonec z toho bylo třetí místo

FOTO: Czech Golf Team
© ČGF 2008, verze 2.81.6341.22074