Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 Třetí den v Sotogrande: Vzestup Schellonga

Vystoupení českých golfistů během třetího kola European Nations Championship mělo především v mužské kategorii vzestupnou tendenci. Nicolas Schellong po výsledku 70 (-2) poskočil výrazně v individuálním hodnocení a tým se především díky jeho výkonu probil před posledním kolem na průběžné osmé místo.


Čeští muži se dokázali lépe vyrovnat s náročným hřištěm, Schellong dokonce atakoval pozice do pátého místa. „Hrál opravdu výborný golf, škoda jen dvou drobných ztrát na závěr. Na sedmnáctce hrál z vody, a přesto ztratil pouze jednu ránu,“ komentoval dosud nejlepší český výkon během turnaje kapitán Petr Šavrda.  I další kolegové z týmu prý bojovali statečně: Matyáš Zapletal přinesl skóre 76, Jiří Zuska 78 a Petr Janík 81.

 

Dívky mají na extra tvrdých greenech velké problémy. „Platí to o celé ženské kategorii, výsledky jsou poměrně vysoké. Hřiště je pro ženy dlouhé a když k tomu přidáme zdejší velmi těžké pin pozice, tak se složitě dostávají do dobrých pozic na greenu,“ popsal podmínky na hřišti reprezentační manažer. Nejvíce se dařilo Františce Luňáčkové (77), Sára Kousková znovu neměla vydařený den (82), Sarah Hricíková (85) dál platí nováčkovskou daň.

 

V sobotu se hraje poslední kolo. „Kluci se dostali do první poloviny startovního pole a pokud by to dokázali udržet, považoval bych to za dobrý výsledek. A samozřejmě se těšíme, jak se bude dařit Nicolasovi, na třetí místo ztrácí pouze ránu,“ připomněl Šavrda.

 

Průběžné výsledky

 

Zpravodajství z 1. kola

 

Zpravodajství z 2. kola

 

 

 

hap

 

Český tým na startu 3. kola

FOTO: Czech Golf Team  
© ČGF 2008, verze 2.81.6341.22074