Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 Čeští muži si v Sotogrande polepšili, ženy klesly

Druhým kolem pokračoval dnes v Sotogrande European Nations Championship pro nejlepší evropské reprezentační výběry. Zatímco čeští muži si polepšili a pořadím se posunuli na průběžné jedenácté místo, ženám se nevedlo a o jednu příčku si pohoršily na desátou pozici. 


Na rozdíl od prvního kola se žádná z českých hráček nedostala pod 80 ran. Na obtížném hřišti k tomu měla nejblíže Františka Luňáčková, která nakonec přinesla 81 ran (+9). Zlepšený výkon proti úvodnímu kolu předvedla Sarah Hricíková s 83 ranami. Nebýt velkého výpadku na čtyřech z posledních pěti jamek, přinesla by zaručeně nejlepší číslo z českých golfistek. Hodně nevydařené kolo prožila třetí členka českého týmu Sára Kousková, která se protrápila k 89 úderům a její výsledek se škrtal.

 

V mužské soutěži rozehráli skvěle druhého kolo všichni Češi, ale ke konci jim docházel dech. Matyáš Zapletal i Nicolas Schellong začali dvěma birdie na prvních dvou jamkách. Zapletal se držel po 14 jamkách ještě stále na skóre -2 pro kolo, jenže závěr bogey, double, double, par mu „vynesl“ pouze výsledek 75 (+3). Schellong byl o ránu lepší, do klubovny přinesl 74 (+2). Divoké kolo zažil Jiří Zuska, který sice zahrál pět birdie, ale také přidal pět bogey a dvě double bogey. Celkově donesl 76 ran (+4). Čtvrtý do party Petr Janík se oproti prvnímu kolu výrazně zlepšil, ubral osm ran. Přesto se jeho výsledek 80 úderů škrtal.

 

„Kluci si začali zvykat na rychlejší greeny a na výsledcích se to projevilo, děvčatům dělaly greeny větší problémy, nepomohly ani velmi těžké pozice jamek. Nicméně kluci ztrácí jedinou ránu na desáté místo a daleko nejsou ani od dalších předních pozic,“ komentoval přímo z místa dění kapitán Petr Šavrda.

 

Průběžné výsledky po 2. kole

 

ZPRAVODAJSTVÍ Z 1. KOLA

 


jom
© ČGF 2008, verze 2.83.6354.26715