Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 První den v Sotogrande zlobil golfisty vítr

První kolo mají za sebou účastníci European Nations Championship ve Španělsku. Českému týmu se dařilo střídavě - podle toho, jak se kdo dokázal vyrovnat se silným větrem a rychlými greeny. Ženy jsou na průběžném devátém místě, muži drží třináctou příčku.


Jako vůbec první hráčka vyrazila v Sotogrande na náročné hřiště Františka Luňáčková, ale start se jí vůbec nevydařil a po šesté jamce byla už na skóre +5. Kolo dokončila s výsledkem 79 (+7) a zůstala v první polovině výsledkové listiny. O tři rány lépe zahrála Sára Kousková (76), byť ještě po dvanáctce byla na skóre -2, a v hodnocení jednotlivců drží desáté místo. Škrtalo se tak skóre 85, které přinesla nejmladší hráčka Sarah Hricíková.


V mužské soutěži se dlouho držel výborně Jiří Zuska, jenže na druhé devítce poztrácel sedm ran a s výsledkem 81 se propadl do druhé padesátky. Ovšem i jeho výsledek se počítal, škrtalo se 88 ran, s kterými hřiště prošel Petr Janík. Nejlépe se dařilo Matyáši Zapletalovi (77), což stačí na dělené 26. místo, o deset příček níže je Nicolas Schellong (78).

 

„Kombinace silného větru a rychlých greenů zlobila naše hráče, ale i jiné týmy. Méně zkušení hráči se s rychlými greeny zjevně vyrovnávají hůře. Výsledky tedy v součtu nejsou nijak zvlášť povzbudivé, ale třeba děvčata jsou od druhého místa pouhých pět ran,“ připomněl kapitán týmu Petr Šavrda bezprostředně po dohrání posledního flightu.

 

Průběžné výsledky

 

hap

 

 

 Kompletní český tým na turnaji European Nations Championship

 Foto: Czech Golf Team
© ČGF 2008, verze 2.83.6354.26715