Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 Omlazená reprezentace zahájí sezónu ve Španělsku

První akce sezóny čeká na omlazenou českou reprezentaci v tomto týdnu ve španělském Sotogrande. Čtyřčlenný mužský tým a tříčlenné dámské družstvo se chystají na European Nations Championship pro nejlepší evropské výběry. Mužské soutěže se účastní šestnáct týmů, v ženské části programu bude od 29. března do 1. dubna bojovat deset celků.


Do Španělska s omlazeným kádrem

 

Reprezentační výběr vyrazil do Španělska již v neděli, v pondělí absolvoval v dějišti turnaje první oficiální trénink. „V nominaci jsou mladší hráči, což je způsobeno tím, že ostřílenější studují na amerických univerzitách. Další se museli omluvit kvůli školním povinnostem v maturitním ročníku,“ vysvětluje reprezentační manažer a kapitán týmu Petr Šavrda, proč na první akci sezóny budou reprezentovat český golf hráči patřící do juniorské kategorie.

 

Přes mladší věkové složení do Sotogrande odcestovali i někteří zkušenější hráči v čele s úřadujícím mezinárodním mistrem České republiky Jiřím Zuskou, který se před nedávnem vrátil z Vietnamu, kde se zúčastnil asijského finále Faldo Series. V mužském týmu jsou s ním Nicolas Schellong, Matyáš Zapletal a Petr Janík. V ženském družstvu dostaly důvěru Sára Kousková, Sarah Hricíková a Františka Luňáčková. Trenérem je Jiří Němeček. “Speciálně pro čtrnáctiletou Sarah Hricíkovou to bude první taková zkušenost, kromě European Young Masters se ničeho podobného nezúčastnila,“ připomněl kapitán.

 

Historie turnaje zná slavné vítěze

 

V Sotogrande se bude hrát po celé čtyři dny na rány, v každém kole se nejhorší výsledek v týmu škrtá. Výsledky jsou započítávány i do individuálního hodnocení. „Už jen dostat se do soutěže nebylo zcela jednoduché, startovat může deset ženských a šestnáct mužských družstev, konečný výběr je určen součtem hendikepů hráčů.  Ale také další země nominovaly především mladé hráče, půjde o zajímavé srovnání,“ říká Šavrda. Češi se dostali do soutěže podle podmínek jako poslední tým, Češky však součtem svých hendikepů patří na druhé místo v poli startujících.

 

Český výběr se soutěže zúčastnil naposledy v roce 2015. Muži (Šimon Zach, Vítek Novák, Matyáš Zapletal a Václav Lébl) tehdy obsadili dvanácté místo, ženy ve složení Marie Luňáčková, Hana Ryšková a Kristýna Frýdlová skončily sedmé.

 

O jak významnou soutěž z hlediska evropského golfu jde, ukazuje přehled někdejších vítězů mezi jednotlivci - vyhrát zde dokázali Sergio Garcia, Rory McIlroy, Padraig Harrington či Francesco Molinari. Turnaj se hraje od roku 1970, současnou podobu i název získal před 19 lety. Je považován za jednu z pěti nejvýznamnějších evropských amatérských akcí.

 

Hrát se bude na hřišti Real Club de Golf de Sotogrande, délka pro ženský turnaj je 5382 metrů, pro mužský 6492 metrů.

 

Startovní časy pro 1. a 2. kolo

 

Petr Halaburda

 

 

 Zleva horní řada: Jiří Němeček, Jiří Zuska, Petr Janík, Matyáš Zapletal, Nicolas Schellong, Petr Šavrda

 Zleva spodní řada: Sarah Hricíková, Františka Luňáčková, Sára Kousková

 Foto: Czech Golf Team
© ČGF 2008, verze 2.83.6354.26715