Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 První letošní seminář PGA C přilákal do Pyšel 50 koučů

Rozvoj elitních juniorů, takové bylo téma, které do Čech přijel přednášet přední britský profesionální kouč Steven Orr (na snímku). Ti, kdo byli účastníky jeho loňského květnového semináře v Mladé Boleslavi, velmi kvitovali, že se v Pyšelích v pondělí 27. března dozvěděli další cenné novinky a postřehy, jak pracovat s mladými talentovanými hráči do 18 let.


Téměř pět desítek (!) profesionálních koučů i amatérských trenérů specializujících se na přípravu mladých hráčů přilákalo do středních Čech jméno Steven Orr - a nutno předeslat, že nebyli zklamáni. Původem skotský PGA Master Professional ve službách anglického golfu své celodenní vystoupení umě rozdělil do dvou bloků teorie a praxe, aby se nikdo nenudil. Z pěti pilířů golfu si Steven Orr pro praktickou část svého pyšelského semináře vybral dva - kontrolu letu míče (ball flight control) a hru wedžemi (perfect wedge play). V teorii se věnoval zejména fungování trojúhelníku Výkon - Zážitek - Učení se (Performance - Enjoyment - Learning) a zdravé motivaci juniorů. Schválně - dokážete svému mladému svěřenci po dohrání jeho důležitého turnaje položit pět relevantních otázek, aniž byste se zeptali na kvalitu jeho hry či umístění v turnaji? Pokud ano (neboť víte, že o tom stejně začne mluvit sám!), váš zcela správný přístup by se měl pozitivně projevit nejpozději do dvou let...

 

Pokud pracuje s dětmi a mladými hráči, kouč by měl vždy umět to, co od nich požaduje, sám ukázat, sám demonstrovat, potvrdil Steven Orr známou skutečnost, že s nejmladší generací hráčů by měli pracovat ti nejlepší kouči.

 

Dalším lektorem, který přijal pozvání PGA C do Čech, bude v závěru května Viktor Gustavsson, specialista na krátkou hru. Sympatický Švéd stráví na Kaskádě delší čas než vloni. Jeho zkušenosti v krátké hře se rozhodli využít i nejlepší čeští amatérští hráči připravující se na červencová ME družstev. S Viktorem Gustavssonem stráví jeden tréninkový den, a to v neděli 28. května. V pondělí 29. května na něj naváže seminář pro trenéry a kouče. Nenechte si ho uniknout.

 

Text a foto: Luboš Klikar

 

Teoretickou část svého semináře Steven Orr přednášel v klubovně Loreta GC Pyšely

Praktické ukázky se konaly na nedalekém driving-range a dalších tréninkových plochách

Steven Orr při ukázce kontroly letu míče

Vše, co viděli a slyšeli, si čeští profesionálové mohli hned na místě sami vyzkoušet...

Steven Orr a Tomáš Gryc při demonstraci správného držení hole

Další důležité téma, které se probíralo v praktické části semináře - základy tvarování ran

V diskusi Karel Skopový jun. a Steven Orr
© ČGF 2008, verze 2.83.6354.26715