Kontakt ČGF  | Kontakt ADMIN  | Vstup pro kluby  | Ověřit HCP:

KDE HRÁT

mapa není k dispozici PrahaKarlovarský krajPlzeňský krajJihočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezský krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký krajÚstecký krajStředočeský kraj
Stát
Kraj
Typ
 Sára Kousková skončila na MM Španělska žen dělená pátá!

Členka Czech Golf Teamu Sára Kousková zabodovala na turnaji Copa S.M. La Reina 2017. Na Mezinárodním mistrovství Španělska žen na jamky, které se hrálo od 1. do 5. března na hřišti Sherry Golf Jerez na jihu Španělska, se probojovala až mezi osmičku nejlepších hráček turnaje!


 

 

Sára Kousková rozehrála svůj první letošní turnaj naprosto skvěle. Po dvoukolové kvalifikaci byla se skóre mínus jedna (71, 72) na děleném druhém místě, a s přehledem tak postoupila do jamkové části, která byla určená jen pro dvaatřicet nejlepších golfistek.

 

"Celý turnaj mě držely rány do greenu, patování a scrambling. Naopak rány z týčka jsem neměla zrovna optimální. Hřiště bylo moc pěkné a velmi dobře připravené - hlavně greeny byly ve vynikajícím stavu. Byly rychlé, což mi vyhovovalo, a navíc vydržely i přes vydatné deště až do posledních kol," prozradila Sára Kousková.

 

Počasí si pohrálo nejen s greenkeepery, ale také s hráčkami, protože bylo velmi proměnlivé. "První dvě kvalifikační kola bylo krásně, svítilo sluníčko a profukoval slabý vítr. Na jamkovou část se to ale obrátilo o sto osmdesát stupňů a začalo to být velmi zajímavé. Všechny rozmary počasí jsem brala jako holý fakt, což mi hodně pomohlo. První den jamkovky foukal silný vítr a posléze se přidal i déšť, takže druhá devítka, takzvaná vodní devítka, byla naprosto šílená. Ale ve srovnání s tím, co nás teprve čekalo, to byla procházka růžovým sadem," řekla Sára Kousková.

 

Další den byl totiž kvůli silnému dešti odložený start. "Když se voda na greenech začala alespoň trochu vsakovat, vyrazily jsme na hřiště. Jenže déšť nebyl naším jediným nepřítelem. Foukal totiž vítr, ale extrémní vítr. V určitý moment foukalo tak, že nebylo vůbec špatné "skvérovat" jamku s double bogie. Na krátkém paru tři z kopce, který byl 127 metrů dlouhý, jsem musela hrát driver, abych se vůbec dostala ke greenu. A to myslím mluví úplně za vše. Poslední zápas byl hlavně o tom, kdo se s podmínkami vypořádá lépe. Bylo to hodně vyrovnané a rozhodovaly maličkosti. Jamkovku mám moc ráda, protože hráč si může občas dovolit více zariskovat," uvedla Sára Kousková.

 

A jak je Sára Kousková spokojená s tím, jak zahájila sezonu?

 

"Moc. Turnaj byl skvěle obsazený, měl výbornou atmosféru a získala jsem spoustu cenných zkušeností. Jen souboj s deštěm jsem prohrála - ani speciální vybavení v podobě igelitiových sáčků na nohou (viz snímek) mi nepomohlo a měla jsem mokré úplně všechny vrstvy už po třech jamkách."

 

Turnaje Copa S.M. La Reina 2017 se zůčastnila také Hana Ryšková, která se skóre plus deset (82, 72) nepostoupila do jamkové části, do které se po dvoukolové kvalifikaci probojovalo jen dvaatřicet nejlepších hráček.

 

 

Výsledky turnaje najdete ZDE

 

 

Ve stejném termínu bojovali ve Španělsku o titul také muži. Mezinárodní mistrovství Španělska na jamky si nenechali ujít Matyáš Zapletal a Jiří Zuska, kteří se ale do jamkové části určené pro dvaatřicet nejlepších golfistů turnaje nepodívali. Matyáš Zapletal skončil s plus jedenácti (79, 76) čtyřiapadesátý a Jiří Zuska s plus dvaceti (88, 76) na 105. místě.

 

Text: Lucie Gaudlová, foto. archiv Sáry Kouskové

 
© ČGF 2008, verze 2.83.6354.26715